Accueil » Dom » Tipy pre domácnosť: ako vyčistiť terasu pred teplým počasím?

Tipy pre domácnosť: ako vyčistiť terasu pred teplým počasím?

S príchodom teplého počasia sa určite neviete dočkať, kedy sa vrátite na svoju krásnu terasu a budete si ju môcť naplno užívať. Predtým sa však musíte uistiť, že je dobre čistá a uprataná.

Našťastie existujú domáce tipy ako ľahko a bez námahy vyčistiť terasu. V tomto článku vám poskytneme niekoľko praktické tipy ako správne vyčistiť terasu a skrášliť ju na leto.

Príprava terasy na čistenie

Skôr ako začnete čistiť palubu, mali by ste vykonať niekoľko príprav, aby ste dosiahli najlepšie výsledky. Najprv pozbierajte všetky nečistoty na palube, od lístia a konárov až po malé kamene.

Po dokončení tohto úkonu prejdite na vysávanie podláh a stien, aby ste odstránili prach a nečistoty. Na malé plochy použite kefu a metlu a na väčšie plochy vysávač. Môžete tiež použiť vodný lúč na odstránenie nečistôt prilepených na stenách alebo podlahe.

Keď je paluba čistá a uprataná, môžete prejsť k dezinfekcii. Na odstránenie všetkých stôp mikróbov a iných patogénov použite prípravok prispôsobený vášmu typu podlahy. Nezabudnite chrániť rastliny špecifickým prípravkom, aby ich použitý prípravok neovplyvnil. Nakoniec použite vodoodpudivý prípravok, aby ste terasu impregnovali a zabezpečili jej dodatočnú ochranu pred vlhkosťou.

Čtěte také  Ako sa dá sklo poškodené umývačkou riadu opäť nablýskať?

Vyčistite steny a podlahu terasy

Čistenie stien a podlahy terasy začnite jemným umytím všetkých povrchov jemným neabrazívnym čistiacim prostriedkom. Pomocou špongie alebo mäkkej kefy odstráňte zo stien a podlahy nahromadenú špinu a nečistoty.

Po dokončení tohto kroku dôkladne opláchnite čistou vodou, aby ste odstránili všetky zvyšky mydla. Ak sa niektoré oblasti ťažko čistia, môžete použiť odstraňovač škvŕn vhodný pre materiály vašej paluby. Pred použitím akýchkoľvek chemikálií si však nezabudnite prečítať návod na použitie. Ak pretrvávajú odolné škvrny, môžete si pripraviť roztok teplej vody a jedlej sódy a potom tieto miesta jemne vydrhnúť.

Dezinfekcia a ošetrenie paluby

Keď sú steny a podlaha terasy čisté, je čas na jej dezinfekciu a ošetrenie. Na tento účel sa odporúča použiť špecifický výrobok na odstránenie plesne, baktérie alebo hmyz.

Môžete si tiež vybrať prírodné produkty, ako je zmes čierneho mydla a bieleho octu, ktoré sú veľmi účinné. Je dôležité dodržiavať návod na použitie uvedený na obale vybraného výrobku. Na dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča rozotrieť ho pomocou štetcoma nechajte ju niekoľko minút pôsobiť.

Čtěte také  Ako vyčistiť striebornú retiazku, ktorá sčernela alebo zmatnela?

Po nanesení prípravku môžete terasu opláchnuť záhradnou hadicou. Nezabudnite, že roztok sa musí úplne odstrániť. Potom môžete spustiť vlhkou handričkouaby ste odstránili všetky zvyšné nečistoty a špinu.

  • Kefa
  • Špecifický produkt
  • Zavlažovacia hadica
  • Mokrá handra

Dokončite čistenie a užite si krásne dni

Po vyčistení a dezinfekcii terasy je čas na dokončiť čistenie, aby sme si ho mohli konečne vychutnať. Najskôr sa uistite, že terasa je suchá, než začnete odkladať nábytok. Potom ju môžete doplniť rastlinami, ktoré ju zatraktívnia a zároveň do nej vnesú nádych sviežosti.

Môžete tiež pridať doplnky a vankúše, aby ste vytvorili malý kokónový priestor, v ktorom sa budete cítiť dobre. Na záver môžete umiestniť slnečník, aby ste si mohli užívať krásne dni bez toho, aby vás slnko príliš pálilo.

Čistenie terasy je dôležitým krokom, aby ste si ju mohli naplno užívať. Preto musíte byť dôslední a starostlivo dodržiavať jednotlivé kroky, aby bola terasa čistá a dobre udržiavaná. Po vykonaní týchto krokov si budete môcť naplno užívať terasu a stráviť nádherné chvíle s rodinou a priateľmi.

Čtěte také  Ako vyčistiť umývadlo Fragranit?

Čistenie terasy pred príchodom teplého počasia je nevyhnutné aby ste z neho vyťažili čo najviac. Našťastie vám v tom pomôže niekoľko jednoduchých tipov. Po prvé, venujte čas oprášeniu a odstráneniu machu.

Potom môžete palubu umyť vhodným čistiacim prostriedkom a pravidelne ju udržiavať prúdom vody. Nakoniec môžete použiť vodoodpudivý prípravok, ktorý ju ochráni pred vlhkosťou a poveternostnými vplyvmi.

Starostlivosť o terasu je dobrý spôsob pripraviť svoj vonkajší priestor na krásne dni. Vďaka týmto domácim tipom sa môžete tešiť z krásnej, čistej a udržiavanej terasy!

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.