Accueil » Dom » Tu sú naše tipy a triky na obnovu poškriabanej sklokeramickej varnej dosky!

Tu sú naše tipy a triky na obnovu poškriabanej sklokeramickej varnej dosky!

Máte poškriabanú sklokeramickú varnú dosku a neviete, ako to opraviť? Neboj sa ! V tomto článku o niektoré sa s vami podelíme domáce triky obnoviť varnú dosku.

Naučíte sa používať prírodné a jednoduché produkty nájsť, ako odstrániť škrabance a vrátiť vašej varnej doske jej pôvodný lesk. Ste pripravení začať? Poďme!

Čo je to sklokeramická varná doska?

Sklokeramické varné dosky sú moderné a všestranné spotrebiče, ktoré ponúkajú bezpečné a efektívne riešenie varenia. Skladajú sa z niekoľkých sklenených vyhrievacích platní, ktoré sa rovnomerne zahrievajú a vďaka hladkému a lesklému povrchu sa ľahko čistia.

Sklokeramika je veľmi robustná, odolná voči vysokým teplotám a nekoroduje, čo z nej robí odolný a veľmi praktický výrobok na každodenné použitie. Sklokeramická varná doska je tiež vysoko oceňovaná pre praktickosť, ktorú ponúka, pretože umožňuje krátky čas varenia a poskytuje optimálne výsledky.

Čo spôsobuje škrabance?

Veľmi obľúbené a praktické sú však sklokeramické varné dosky Sú veľmi krehké a dajú sa ľahko poškriabať. Škrabance môžu byť spôsobené použitím abrazívnych produktov alebo kĺzaním kovového predmetu po povrchu. Tam sklokeramika je veľmi citlivá na tepelný šok, ako sú horúce predmety umiestnené priamo na pracovnej doske. Navyše tlak vyvíjaný ťažkým predmetom môže viesť k hlbokým škrabancom.

Čtěte také  Tipy, ako recyklovať čajové vrecúška a udržiavať domácnosť čistú!

Keramické varné dosky sú tiež citlivé na silné chemikálie, ako je amoniak alebo rozpúšťadlá, ktoré môžu poškriabať povrch. Škrabance môžu spôsobiť aj niektoré potraviny, ako sú surové zemiaky alebo výrobky ako ocot. Nakoniec, aj keď sú navrhnuté tak, aby boli odolné voči teplu, môžu sa poškriabať, ak sú vystavené príliš vysokým teplotám.

Sklokeramika je veľmi krehká a dá sa ľahko poškriabať. Nesprávna manipulácia s kuchynským riadom, zlá údržba a chemikálie môžu poškodiť povrch. Na čistenie a obnovu poškriabaného keramického skla je dôležité vykonať niekoľko krokov. On je predovšetkým nevyhnutné odstráňte zvyšky jedla a mastnoty vlhkou handričkou alebo špongiou.

Po odstránení nečistôt je potrebné dôkladnejšie čistenie. Na odstránenie odolných škvŕn použite sódu bikarbónu a horúcu vodu, zmes potom utrite mäkkou handričkou.

Potom môžete použiť produkty špeciálne určené na toto použitie, ako je napríklad špecifický produkt na vitrokeramiku, ktorý odstraňuje povrchové škrabance. Ak je však ryha veľmi hlboká a konkrétny výrobok nefunguje, budete sa musieť uchýliť k použitiu brúsnych pást na odstránenie škrabancov. Ak chcete vyleštiť poškriabaný povrch a dodať mu jasnejší vzhľad, môžete použiť:

  • Špecifický výrobok pre sklokeramiku
  • Domáci roztok vyrobený z olivového oleja a citrónu
  • Špeciálna sklokeramická politúra
  • automobilový vosk
Čtěte také  Kto by si pomyslel, že vysávač sa dá premeniť na multifunkčný nástroj? Tu sú 4 rôzne spôsoby, ako ho môžete použiť!

Nakoniec sa odporúča vykonávať tieto operácie jemnými gestami, aby sa predišlo akémukoľvek riziku ďalšej degradácie.

Aké produkty možno použiť na leštenie varnej dosky?

Keď chcete vyleštiť sklokeramickú varnú dosku, musíte si vybrať konkrétne produkty, aby ste predišli poškodeniu povrchu. Produkty na báze kyseliny chlorovodíkovej alebo alkoholu sú vyhnúť sapretože sú príliš žieravé a môžu spôsobiť nezvratné poškodenie.

Môžete použiť špeciálny prípravok, ktorý je určený špeciálne na sklokeramické povrchy a obsahuje čistiace a odmasťovacie prostriedky. Tieto produkty sú zvyčajne formulované s leštidlami, ktoré pomáhajú obnoviť lesk a lesk povrchu.

Ďalšou možnosťou je použiť na čistenie povrchu jemnú zmes mydla a teplej vody a následne vyleštenie prípravkom vyrobeným špeciálne pre sklokeramiku. Po vyčistení a vyleštení povrchu môžete použiť ochranný prostriedok na ochranu povrchu pred budúcimi škrabancami.

Preskúmali sme niekoľko domáce triky obnoviť poškriabanú sklokeramickú varnú dosku. Videli sme, ako vyčistiť povrch a vysporiadať sa so škrabancami. Pomocou týchto jednoduchých tipov ste teraz pripravení premeniť svoju varnú dosku na brilantnú a trvanlivé.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.