Accueil » Novinky » Uchovajte svoje rezané kvety 10 dní vďaka našim tipom!

Uchovajte svoje rezané kvety 10 dní vďaka našim tipom!

Ak sa chcete z krásnej kytice alebo kvetinového aranžmánu tešiť čo najdlhšie, je dôležité vedieť, ako ho správne skladovať. Tu je niekoľko tipov, ako ju udržať čerstvú a voňavú až 10 dní.

Prečo je potrebné kŕmiť rezané kvety?

V prirodzenom stave čerpajú kvety potrebné živiny z pôdy prostredníctvom svojich koreňov, vďaka čomu zostávajú dlho svieže, farebné a voňavé.

Po odtrhnutí a vložení do vázy sa zbavia koreňov a živín v pôde. Voda vo váze umožňuje rezaným kvetom žiť približne tri až päť dní, kým zvädnú.

Čistá voda nestačí na to, aby im dodala potrebnú energiu. Ak kyticu doplníte výživou, vydrží dlhšie, a tým skrášli váš domov na sedem až desať dní.

3 domáce recepty na výrobu vlastnej konzervačnej látky

Biely ocot a cukor

Biely ocot sa odporúča ako jeden z trikov, vďaka ktorému kytica vydrží dlhšie. Spomaľuje rozvoj baktérií a hnitie stoniek.

Čtěte také  IQ test: Dokážete vyrovnať rovnicu pohybom dvoch zápaliek? 2 % ľudí sa tam dostane za menej ako 20 sekúnd. a ty?

Cukor má schopnosť vyživovať stonky a predĺžiť životnosť rezaných kvetov. Ak chcete oživiť unavené kvety alebo jednoducho predĺžiť ich životnosť, pridajte do vody vo váze čajovú lyžičku bieleho octu a rovnaké množstvo cukru.

Jedlá sóda

Jedlá sóda je tiež skvelým spojencom pre vaše kytice. Ak do vody pridáte jednu alebo dve štipky jedlej sódy, kvety vydržia až desať dní bez zvädnutia.

Bielidlo a cukor

Posledným tipom je pridať do vázy niekoľko kvapiek bielidla a čajovú lyžičku cukru. Dávajte však pozor, aby ste to nepreháňali, pretože bielidlo môže poškodiť okvetné lístky a spôsobiť, že voda vo váze bude príliš zásaditá.

Stonky strihajte pod uhlom, aby absorbovali viac vody.

Kvetinárstvo vysvetľuje, že ak chcete, aby kytice čerstvých kvetov vydržali, najprv je potrebné stonky kvetov skrátiť pod uhlom pomocou nožnice alebo záhradníckych nožníc. Tento rez umožní stonkám absorbovať viac vody a preniesť ju do hlavy.

Čtěte také  Test optických ilúzií: Ak máte jastrabie oči, nájdite číslo 343 za 13 sekúnd

V prípade hortenzií a kvetov s bujnou stonkou odborníci odporúčajú stonky po odrezaní pod uhlom rozdrviť malým kladivkom, aby sa mohli správne napiť.

V prípade ruží sa odporúča používať nôž, ktorý na rozdiel od záhradníckych nožníc stonky nedrví. Odporúčajú tiež mierne znížiť ich množstvo, najlepšie každý deň.

V prípade kaliny by sa stonka mala narezať pod uhlom a potom by sa mala urobiť malá štrbina.

Kvety rýchlo vložte do vody

Odborníci zdôrazňujú, že je dôležité kvety rýchlo vložiť do vody, ale predovšetkým, že stonky by mali byť mierne naklonené, aj keď prídete domov 10 minút po návšteve obchodu. Stonka kvetu, ktorá začína vysychať, blokuje prietok vody.

Ak budete trvať na čistom strihu stoniek, môžete si zabezpečiť krásny kvetinový aranžmán na dobrý týždeň. A vďaka vyššie uvedeným tipom môžete ich životnosť ľahko predĺžiť na 10 dní.

Čtěte také  Optická ilúzia Rozpoznaj rozdiel: Ak máte bystré oči, nájdite číslo 2 za 10 sekúnd

Podľa týchto jednoduchých tipov budete vedieť, ako zabezpečiť, aby kytica kvetov vydržala dlhšie a ako sa o ňu starať. Takto sa môžete dlho tešiť z krásy a vône rezaných kvetov, ktoré potešia vaše oči a nos.


 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.