Accueil » Novinky » Vizuálny test: Len 20 % ľudí nájde dva podobné melóny za menej ako 10 sekúnd! Dokážete to?

Vizuálny test: Len 20 % ľudí nájde dva podobné melóny za menej ako 10 sekúnd! Dokážete to?

Pozrite sa pozorne na obrázok a použite svoj dôvtip na rozpoznanie rovnakých melónov.

Vedeli ste, že niektorí ľudia majú výnimočné zrakové schopnosti? To je prípad Stephena Wiltshira, britského umelca trpiaceho autizmom, ktorý dokáže nakresliť neuveriteľne detailné krajiny po tom, čo raz videl fotografiu alebo krajinu. Odtiaľ pochádza jeho prezývka „Muž s fotografickou pamäťou“. Ak je on výnimkou, aké dobré sú podľa vás vaše vizuálne schopnosti? Je nadpriemerná? Zistite to vyplnením nasledujúceho testu.

Ako rozpoznať melóny, ktoré sa na seba podobajú?

Dnešný test zmeria nielen vašu zrakovú ostrosť, ale aj schopnosť všímať si detaily. Pripravte si oči, toto bude veľmi náročné cvičenie.

Aby ste si otestovali svoj zrak, pozorne si preštudujte nasledujúci obrázok. Je na ňom zobrazených niekoľko melónov, ktoré vyzerajú všetky rovnako, ale ak sa na obrázok pozriete podrobne, môžete si všimnúť, že dva z nich vyzerajú podozrivo podobne. Tieto dva melóny je na prvý pohľad ťažké identifikovať, ale ak si melóny pozriete zo všetkých uhlov, možno budete prekvapení. Na nájdenie týchto dvoch melónov máte 10 sekúnd. Ak tento test zvládnete, bude to znamenať, že váš zrak je odolný voči výzvam. Dávajte pozor a nenechajte sa rozptyľovať.

Čtěte také  Vizuálny test: Kde presne sa na obrázku nachádza tieň vtáka? Vyriešte túto hádanku za menej ako 10 sekúnd.
© scpen

 

Tu boli ukryté melóny!

Čas vypršal. Našli ste rovnaké melóny? Alebo si dal svoj jazyk mačke?

Hneď si to overíme pomocou týchto odpovedí. Dva melóny sú obklopené červenými krúžkami.

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.