Accueil » Novinky » Vizuálny test: otestujte svoje schopnosti a zistite, koľko trojuholníkov sa nachádza v tejto skladačke

Vizuálny test: otestujte svoje schopnosti a zistite, koľko trojuholníkov sa nachádza v tejto skladačke

V nasledujúcej vizuálnej hádanke budete musieť využiť svoju vynaliezavosť a vyriešiť túto úlohu v priebehu maximálne 10 sekúnd.

Myslíte si, že máte schopnosti na vyriešenie tejto vizuálnej hádanky? V nasledujúcej úlohe musíte nájsť presný počet trojuholníkov, ktoré sú na obrázku. Musíte to však urobiť do 10 sekúnd. Dokážete to? Potom už nestrácajte čas.

Na obrázku vizuálnej hádanky vidíte veľký trojuholník a niekoľko malých trojuholníkov tvorených niekoľkými čiarami. Jediné, čo musíte v tejto úlohe urobiť, je rozlúštiť presný počet trojuholníkov na tomto obrázku. Preto ponechávame nižšie uvedený obrázok výzvy.

Ak sa vám ani po niekoľkých pokusoch a stratených sekundách nepodarí zistiť presný počet trojuholníkov na obrázku, nebojte sa, čoskoro sa s vami podelíme o obrázok s riešením.

Tu je riešenie tejto zložitej vizuálnej hádanky.

Čo je to vizuálna hádanka?

Je to koníček alebo hra, ktorá spočíva v hľadaní riešenia hádanky alebo objavovaní skrytého významu vety výlučne intuíciou a uvažovaním, nie na základe vlastnenia určitých vedomostí. Rozdiel medzi hádankami a rebusmi spočíva v tom, že rebusy kladú hádanku vo forme rýmu a sú spravidla určené deťom.

Čtěte také  IQ test: Nájdete dáždnik? Ak je vaša myseľ "geniálna", túto úlohu vyriešite za 6 sekúnd.

Tak ako všetky logické hry, aj logická hádanka musí mať matematický alebo logický základ. Veľmi časté sú však hádanky, ktoré po vyriešení odhalia viac či menej humorný charakter.

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.