Accueil » Novinky » Zrecyklujte staré noviny na mulčovanie záhrady

Zrecyklujte staré noviny na mulčovanie záhrady

Zistite, ako znovu použiť staré noviny na vytvorenie udržateľného a úsporného mulča pre vašu záhradu. Objavte naše jednoduché a úsporné spôsoby recyklácie starých novín.

Hľadanie spôsobov, ako opätovne použiť použité predmety a výrobky pre domácnosť a záhradu, môže byť veľmi zábavné a prinášať veľké uspokojenie.

Z použitých novín sa dá vyrobiť mulč na záhradu. Môže to byť veľmi užitočné, pretože mulč udržiava vlhkosť a zabraňuje šíreniu buriny. V tomto článku sa s vami podelíme o tipy, ako recyklovať staré noviny na záhradný mulč.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Eko_zahradka (@eko_zahradka)

Čo je mulčovanie a na čo sa používa?

Mulčovanie je metóda záhradnej a krajinnej architektúry, ktorá zahŕňa pokrytie pôdy ochrannou vrstvou. Spočíva v tom, že sa na záhradnú pôdu rozprestrú prírodné materiály, ako je lístie, slama, kompost alebo recyklovaný odpad, napríklad noviny.

Účelom tejto ochrannej vrstvy je zachovať vlhkosť pôdy, udržiavať chladnejšiu a stabilnejšiu teplotu, zabrániť erózii a zároveň obmedziť rast burín. Mulčovanie je preto veľmi užitočný postup na vytvorenie zdravšieho a udržateľnejšieho životného prostredia.

Prečo recyklovať staré noviny na mulčovanie?

Recyklácia starých novín je dôležitá činnosť, ktorá pomáha znižovať vplyv na životné prostredie. Mulčovanie je skvelý spôsob, ako využiť materiály, ktoré by inak skončili v odpade. Chráni a obohacuje pôdu a zabraňuje vzniku burín a hmyzích škodcov.

Čtěte také  Vizuálna výzva: Nájdeš pštrosa medzi lamami? Buďte opatrní, na úspech máte len 10 sekúnd!

Vrstvu mulča možno tiež každý rok znovu použiť a časom recyklovať. Okrem toho poskytuje prirodzenú izoláciu, ktorá udržiava vlhkosť pôdy a pomáha šetriť teplo. A napokon, papierový mulč sa dá vyrobiť zo starých novín a stále poskytuje zaujímavý estetický efekt pre záhrady.

Aké sú výhody mulčovania a ako ho možno vykonávať?

Mulčovanie je veľmi jednoduchá záhradnícka metóda, ktorá zahŕňa pokrytie pôdy materiálom na jej ochranu. Môže byť vyrobený z organických alebo minerálnych materiálov a ponúka niekoľko výhod. Chráni rastliny pred poveternostnými vplyvmi, zachováva vlhkosť a obmedzuje rast burín. Okrem toho je mulčovanie skvelým spôsobom, ako recyklovať použité noviny a vytvoriť tak zdravé a ekologické prostredie pre vašu záhradu.

Na mulčovanie potrebujete recyklované noviny, kosačku alebo nožnice a zdroj vody. Začnite strihaním alebo drvením novín, aby ste vytvorili štiepky. Potom hobliny rozprestrite po celom povrchu pôdy a výdatne ich zalejte. Môžete tiež pridať vrstvu kompostu, aby ste pôdu obohatili. Po dokončení si môžete užívať mnohé výhody mulčovania, medzi ktoré patrí

  • Lepšie zadržiavanie živín, čo umožňuje rastlinám prístup k dôležitým živinám.
  • Lepšia ochrana proti erózii, čo je veľmi dôležité, ak pestujete záhradu na svahu.
  • Dobrá ochrana pred chladom a teplom, ktorá udržuje korene rastlín v lete v chlade a v zime v teple.
  • Výrazné zníženie výskytu burín, pretože pod vrstvou mulča buriny ťažko klíčia.
Čtěte také  Optická ilúzia Mozgová výzva: Ak máte zrak 50/50, nájdite číslo 08 za 18 sekúnd

Mulčovanie je teda vynikajúci spôsob, ako recyklovať použité noviny a zároveň sa tešiť z krajšej a udržateľnejšej záhrady.

Ako udržiavať mulč z recyklovaných novín?

Mulčovanie z recyklovaných novín je udržateľná metóda, ktorá sa dá použiť na udržanie zdravej pôdy a ochranu rastlín. Je dôležité mulč pravidelne udržiavať, aby bol účinný a prospešný pre vašu záhradu.

Na tento účel mulč pravidelne kontrolujte a odstraňujte burinu, ktorá sa cez neho môže prerásť. Možno budete musieť odstrániť aj vrchné vrstvy mulča, aby ste odhalili chladnejšie vrstvy pod ním. Ak zistíte, že sa mulč začína rozkladať, pridajte ďalšie vrstvy a dbajte na to, aby boli hrubé a rovnomerné.

Mulčovanie nemusí byť veľmi účinné, keď silno prší alebo keď je pôda veľmi mokrá. V týchto prípadoch je užitočné mulč mierne utlmiť pomocou vidlí alebo pazúrika, aby sa zlepšila jeho schopnosť zadržiavať vlhkosť. Po skontrolovaní a zabalení mulča skontrolujte, či sa v ňom nenachádza burina, a v prípade potreby ju ručne odstráňte.

Čtěte také  Optická ilúzia mozgu: Dokážete nájsť nepárnu berušku za 12 sekúnd?

Okrem toho počas aktívnej sezóny aplikujte organické hnojivá, ktoré pomôžu udržať rastliny zdravé a pôdu úrodnú. Musíte tiež zabezpečiť pravidelné zavlažovanie rastlín, aby mohli využívať vlhkosť, ktorú mulč zadržiava. Nakoniec nezabudnite mulč pravidelne kontrolovať, aby ste sa uistili, že je stále v dobrom stave a pripravený ponúknuť vašej záhrade svoje výhody.

Na záver možno povedať, že recyklácia starých novín na záhradný mulč je ekonomický a ekologický spôsob, ako zlepšiť úrodnosť a estetiku vašej záhrady. Len vďaka týmto tipom môžete premeniť staré noviny na praktický spôsob ochrany pôdy a dodať svojej záhrade jedinečný a atraktívny vzhľad.

Navyše pomôžete životnému prostrediu tým, že dáte druhý život produktom, ktoré by sa inak vyhodili. Vytiahnite teda svoju papierovú rolku a premeňte ju na záhradný mulč!


 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.